Double degree studium

Tento Double-degree program je výsledkem realizace společného vzdělávacího programu mezi ruskou TPU (Tomskou polytechnickou univerzitou) a ČVUT v Praze.

Je realizován ve dvou studijních programech:

Komu je určen

Double-degree program je určen studentům magisterského studia, kteří první dva semestry magisterského studia stráví na své mateřské univerzitě (studenti FEL na FEL, ruští studenti na TPU), další dva semestry studují na partnerské univerzitě a po návratu během jednoho až dvou semestrů dokončí studia na své mateřské univerzitě. Během studia řeší jednu diplomovou práci na ČVUT, druhou na TPU. Studium na partnerské univerzitě probíhá v anglickém jazyce, diplomová práce zpracovaná na partnerské univerzitě a její obhajoba jsou rovněž v angličtině.

Požadavky na uchazeče

Absolvent bakalářského studia na FEL ČVUT, studijní průměr lepší než 1.8 a dobrá znalost anglického jazyka. V případě českých studentů je samozřejmě výhodou (nikoliv požadavkem) alespoň částečná znalost ruského jazyka.

Jak se přihlásit

Na Katedře ekonomiky, manažerství a humanitních věd ČVUT FEL (jandera@fel.cvut.cz) během zimního semestru prvního ročníku magisterského studia.

Další informace

Ubytování - na mezinárodní koleji TPU v Tomsku, v docházkové vzdálenosti od školy. Úroveň ubytování je vyšší, než je obvyklé na kolejích ČVUT. Studenti dostávají stipendium, které kryje náklady spojené s pobytem.

Tituly získané v rámci programu

V programu Electric Power Generation and Transportation
Master of Science in Electrical Power Engineering (Optimization of developing systems of electrical supply) (na TPU)
Inženýr elektrotechniky (Ekonomika a řízení energetiky) (na ČVUT)

V programu Production Systems Management
Master of Science (Quality Management) (na TPU)
Inženýr elektrotechniky (Ekonomika a řízení elektrotechniky) (na ČVUT)

Dosavadní počty účastníků programu

Rok Studenti TPU Studenti ČVUT
2011-12 1 -
2012-13 7 3
2013-14 5 4
2014-15 2 7
2015-16 6 3
2016-17 6 -
2017-18 3 2
2018-19 8 -
2019-20 10 1

Zkušenosti našich studentů nejen se studiem v rámci Double degree programu s Tomskou polytechnickou univerzitou si můžete přečíst na webu FEL.